NONSTOP 723 123 100

Srubové domy na klíč pro naše bydlení

Dřevo jako stavební materiál je používán po velmi dlouhou dobu a neztratil svou popularitu dodnes. Dřevěné domy na klíč na klíč kromě šetrnosti k životnímu prostředí přitahují také svým vzhledem a relativně nízkou cenou. V současné době je popularita dřevěných domů na klíč stejná jako před mnoha lety. V takovém domě je příjemné prostředí, dá se dobře dýchat a život je docela pohodlný.

Život ve srubovém domu na klíč

Pro člověka žijícího v městské betonové džungli se stavba dřevěného srubového domu jeví jako něco báječného, přirozeného a originálního. Pro stavbu srubového domu na klíč je ale potřeba mít dokonalé prostředí, kde je člověk tak trochu spjat s přírodou. Sruby postavené v blízkosti továrny nebo supermarketu nebudou asi tím pravým a vhodným prostředím.  Žít ve srubu na klíč znamená žít v souladu s přírodou, udržuje stálou vlhkost ovzduší, která je optimální pro dýchací cesty. Je tím pádem vhodný pro alergiky. Také se rychle vytopí a dobře drží teplo a pohled na originální strukturu dřeva působí harmonicky rovněž na duši. Dřevu se zkrátka nic nevyrovná, krásně voní a je příjemné také na dotyk.

Výhody srubu na klíč

Jestliže bychom měli zmínit výhody srubových domů na klíč, tak mezi hlavní patří zejména úspora času. U zděných staveb je doba realizace vyšší jak jeden rok. V případě srubových domů jde o několik týdnů.  Navíc odpadají tzv.mokré cesty výstavby, jako je betonování a podobně, takže je možné stavět v každém ročním období a za jakéhokoliv počasí. I cena je přijatelná, což jistě potěší všechny investory bez ohledu na to zda stavíme dům na horách nebo například v Praze. Za další výhodu můžeme určit i vnitřní uspořádání srubového domu na klíč. V tomto případě si ale musíme uvědomit naši ekonomickou stránku. Ale srubový dům na klíč vlastně nepotřebuje tapety, malování ani dokonce nepřetržité vytápění. Dřevo má výborné tepelně izolační vlastnosti a ve srubu je také příjemné mikroklima. Pokud je v domě větráno, vzduch se čistí a prakticky se díky vlastnostem dřeva reguluje. Čistý a čerstvý vzduch přispívá ke zlepšení života člověka a posílení jeho imunity.

levné domy na klíč

domy-na-klic-levne

Materiál pro výstavbu srubu

Srubové domy na klíč musejí být samozřejmě postaveny z kvalitního materiálu, ale záleží na našem výběru a finančních možnostech. Velmi oblíbené jsou zejména jehličnaté stromy. Můžeme se ale také setkat se sruby, které jsou postaveny i z některých listnatých stromů. Pro stavbu srubu se také vybírá zejména zimní dřevo, což znamená, že v případě jejich pokácení je takové dřevo bez škůdců a jiných mikroorganizmů.

Vůně borovicového dřeva například stimuluje práci mozkového centra. Dřevo je pevné a velice oblíbené právě pro stavbu srubových domů. Smrkové dřevo je nejběžnějším materiálem, ale není tak odolné, jako již zmíněná borovice. Modřín je velmi odolné dřevo, které je vhodné zejména jako spodní vrstva srubu. Odolává plísním a vlhkosti. Pokud chceme něco luxusnějšího, můžeme zvolit cedr.

Životnost srubů můžeme prodloužit také tím, že jim poskytneme náležitou péči. Na trhu dnes existuje mnoho nátěrů a impregnací, které prodlouží životnost domu a ten tak může sloužit několika generacím. Tyto nátěry spolehlivě ochrání domy na klíč před škůdci, mikroorganismy, ale i před podnebím a slunečnímu záření.

Orientační ceník

Kanceláře od 1500 Kč
Byty od 1500 Kč

kompletní ceník

Pár rad a Typů jak vám pomoci

Před stěhováním kanceláře si rozvrhněte kam se umístí vybavení a nábytek v nových prostorách.

Také si sepište seznam, co se bude stěhovat a co se zanechá na místě pro snadnější stěhování.
Zavolejte na naši firmu a objednejte si zdarma technika na prohlídku, taktéž můžete telefonicky si nechat udělat předběžnou kalkulaci