NONSTOP 723 123 100

Pokládka vinylové podlahy a její výhody

Mezi různými podlahovými krytinami, které jsou dostupné na trhu, si můžeme vybrat tu, která nám bude vyhovovat po všech stránkách. Na rozdíl od populárních laminátových podlah si například vinylové podlahy úspěšně získávají svůj podíl na trhu. Vinyl má velmi dobré vlastnosti a vybrat si můžeme ze široké nabídky různých vzorů a barevných kombinací.

Pokládka vinylu

Vinyl  je jedinečný materiál vyrobený na bázi polyvinylchloridové sloučeniny. Má pozitivní vlastnosti, které jistě upoutají naši pozornost. Jednou z nich je například pevnost a odolnost proti vlhkosti. Je proto vhodný do jakéhokoliv prostředí, tedy i do koupelny, kuchyně nebo suterénu. Tento materiál je také příjemný na dotek a navíc se můžeme setkat s různými imitacemi přírodních materiálů, tedy kamene, žuly, mramoru i dřeva. Jeho údržba je také snadná a můžeme hovořit i o zvukové izolaci.

Kde všude se s pokládkou vinylové podlahy můžeme setkat

Využití takového druhu podlah je všestranné. Vidět jej můžeme například ve školách a školkách, bankách, na úřadech a ve zdravotnických zařízeních, ale samozřejmě jej můžeme využít i u nás doma.

Pokládka vinylové podlahy

Jestliže bychom se rozhodli pro vinylovou podlahu a to kamkoliv, můžeme si vybrat z několika typů pokládky, kdy každá je něčím specifická.


Po mnoho let se vysoce kvalitní vinylové dlaždice používají k dekoraci komerčních budov, najdeme je ale také v domácnostech a školách. Podobají  se tradičním keramickým obkladům, ale  vzhledem, cenou a některými vlastnostmi, mají však významné rozdíly. Vinylové podlahové dlaždice mají měkčí a teplejší dotykovou plochu, která je zvláště vhodná pro koupelnu. Samolepící část je na spodní straně a je chráněna fólií, která se před nalepením musí samozřejmě strhnout. Vinylové dlaždice jsou tenčí, což výrazně usnadňuje instalaci v blízkosti skříní, dveří.

Pokládka vinylové podlahy celoplošným lepením

Jestliže máme ale mnohem větší prostor než v naší domácnosti, tedy jde spíše o dlouhé chodby v nemocnicích, haly nebo třídy ve škole, je podstatně lepší variantou pokládka vinylové podlahy celoplošným lepením. Vinyl je většinou v 2 m rolích a tak na připravený podklad, který musí být samozřejmě očištěný, hladký a rovný, můžeme položit připravený vinyl. Speciální lepidlo se musí dobře rozetřít ještě před tím, než budeme tento materiál pokládat na plochu. Začínáme  na druhém konci místnosti a postupně se pohybujeme směrem ke dveřím. Doba schnutí lepidla pro pokládku vinylových dlaždic je obvykle od 15 do 45 minut – záleží na značce lepidla a také na teplotě a vlhkosti v místnosti.  Uhladit jej lze speciálním zatěžkávacím válečkem, ale také korkovou destičkou, která je lehká a lépe se s ní pracuje. Pomůže nám rovněž odstranit vzduchové bubliny.

Pokládka vinylové podlahy zaklikávacím způsobem

Podobně, jako je tomu u laminátové plovoucí podlahy, můžeme pokládat i vinylovou podlahu. Drážky do sebe musejí dobře zapadat a vytvořme tak dokonalou podlahu pro náš domov.

 

 

 

Orientační ceník

Kanceláře od 1500 Kč
Byty od 1500 Kč

kompletní ceník

Pár rad a Typů jak vám pomoci

Před stěhováním kanceláře si rozvrhněte kam se umístí vybavení a nábytek v nových prostorách.

Také si sepište seznam, co se bude stěhovat a co se zanechá na místě pro snadnější stěhování.
Zavolejte na naši firmu a objednejte si zdarma technika na prohlídku, taktéž můžete telefonicky si nechat udělat předběžnou kalkulaci