NONSTOP 723 123 100

Parketová podlaha opět jako nová, renovace podlah

Parkety si s  náležitou péčí mohou zachovat svůj dokonalý vzhled třeba i po celá desetiletí. Záleží také na tom, jak je o ně pečováno, protože i ta nejkvalitnější a nejpevnější podlaha může po čase vykazovat nedostatky. Není ovšem nutné parkety hned měnit, protože se dají dobře zrenovovat a mohou nám tak sloužit ještě několik let. Takže stará parketová podlaha bude opět jako nová, pokud se do renovace pustíme včas a s profesionály. Renovace podlah i renovace parket totiž není zrovna jednoduchá záležitost a naše laická neodbornost by mohla podlaze jenom uškodit a to by byla jistě škoda.

Parkety jako dokonalá podlaha

Parkety jsou po dlouhou dobu považovány za jeden z nejdražších materiálů pro povrchovou úpravu podlahy, protože k její výrobě se používá přírodní dřevo. Dřevo je ekologický materiál, je příjemné na dotyk, má originální strukturu a navíc také nádherně voní. V dřívějších dobách se parkety vyskytovaly jako dominanta šlechtických sídel, kde mistři svého řemesla dokázali z takové dřevěné podlahy udělat doslova mistrovské dílo. Správně položená parketa pak vypadá esteticky příjemně a atraktivně, její životnost je navíc mnohem vyšší, pokud takové parkety dobře povrchově ošetříme, renovace podlah je pak přijatelným řešením.

parkety praha

Spolehlivá firma, renovace podlah

Moderní technologie, šikovné ruce odborníků, nový vzhled parket. Tohle všechno je možné, pokud budeme chtít starou zašedlou podlahu zrenovovat. Parkety lze dobře opravit, pokud nám technik firmy sdělí, že podlaha nevykazuje stopy hniloby. Technik firmy musí také vyloučit vlhkost, promočení a plíseň. Jistě se vždy najde vhodné řešení. Tyto firmy mají k dispozici vše, co je k takové práci potřeba. Výkonné brusky, speciální tmely pro úpravu a podobně. Především jsou to ale zkušenosti.

Renovace podlah má několik etap

V prvé řadě je potřeba odklidit veškerý nábytek a vlastně vše, co se v místnosti nachází. Brusný prach je velmi jemný a dostane se opravdu všude. Tím, že vyklidíme místnost si vlastně ušetříme pozdější práci s úklidem.

Pokud máme pokoj připravený, můžeme brousit. Hrubý brusný papír nám podlahu dobře vybrousí a odstraní tak nedostatky, nečistoty a starý nátěr. Mechanické poškození parket je po letech používání prakticky přirozený. Jakmile jsme odstranili všechny tyto nedokonalosti, můžeme přistoupit k další fázi renovace podlah. Je potřeba vyměnit všechny špatné parketové díly, které vykazují velké mezery, nebo které jsou nenávratně poškozeny. Jednoduše je vyloupneme a nahradíme novými. Podklad musí rovný, čistý a hladký. Jestliže se vyskytly v podlaze například mezery nebo prohlubně či jiné dírky, je třeba vše zacelit. K tomu všemu je vhodný speciální tmel, který naneseme celoplošně nebo jen na postižená místa a necháme důkladně zaschnout. Potom přichází na řadu opět broušení, tentokrát do hladka. Odstraníme tak přebytečný tmel a podlahu lze tak ještě vyrovnat a vyhladit. Tato fáze renovace je velmi důležitá, neboť na této části závisí její konečná úprava.

levná renovace parket Praha 21

Povrchová úprava parket

Jestliže jsme podlahu vybrousili, musíme ji také náležitě vysát, abychom mohli použít povrchovou úpravu parket, která slouží k ochraně podlahy. Jde především o lakování, voskování nebo olejování. Všechny tyto úpravy jsou vhodné pro všechny druhy dřeva a dokonce se například při olejování můžeme připravit i na to, že vhled podlahy lze změnit díky barevným olejům na parkety.

 

 

 

 

 

 

Orientační ceník

Kanceláře od 1500 Kč
Byty od 1500 Kč

kompletní ceník

Pár rad a Typů jak vám pomoci

Před stěhováním kanceláře si rozvrhněte kam se umístí vybavení a nábytek v nových prostorách.

Také si sepište seznam, co se bude stěhovat a co se zanechá na místě pro snadnější stěhování.
Zavolejte na naši firmu a objednejte si zdarma technika na prohlídku, taktéž můžete telefonicky si nechat udělat předběžnou kalkulaci