NONSTOP 723 123 100

Renovovat parkety nebo rovnou vyměnit? – renovace podlah

Každá rekonstrukce bytu nebo domu začíná podlahou. Pokud máme podlahu opravdu zničenou a je potřeba radikální změna, je nejlepším řešením ji vyměnit. Máme – li ovšem podlahu v domě ještě v dobrém stavu a je pouze zašedlá a nevzhledná, není nutné ji měnit. Jde zejména o dřevěné podlahy nebo parketové podlahy. Ty jsou v poslední době velmi žádané a pokud máme doma právě takovou podlahu, kterou zakrývá jen koberec nebo linoleum, můžeme se pokusit udělat z ní dokonalou dřevěnou podlahu, kterou nám budou mnozí závidět. Renovace podlah je optimální řešení.

Výměna není nutné řešení

Jestliže bychom si chtěli takovou dřevěnou parketovou podlahu nechat a nevíme, zda je možné ji renovovat, pozvěme si spolehlivé odborníky, kteří nám poví víc. Výměna nutná jistě není. Technik takové odborné firmy nám sdělí rozsah škod a poté navrhne řešení. Podlaha může být jen zašedlá a nevypadá po tolika letech hezky. Řešení se najde vždy a můžeme se rovnou pustit do renovace podlah.

Parkety dělají dokonalou podlahu

Parkety byly v minulosti velmi oblíbenou podlahou zejména v bohatších rodinách, šlechtických sídlech, zámcích a jiných historických budovách. Tehdejší mistři dokázali z různých dřevin udělat dokonalé ornamenty a mozaikové vzory. Existují různé dřeviny, které mají dokonalé barvy, jako je ebenové dřevo, cedrové, které je načervenalé nebo borovicové, které je zase bělostné. Svou slávu zažily parkety také v 70.letech minulého století, ale jsou oblíbené i dnes.

levná renovace parket Praha 2

Jak začít s renovací podlah

Nejdříve musíme odstranit veškerý nábytek z místnosti, stejně jako i ostatní věci a dekorace, protože prach, který se tvoří při broušení parket je velmi jemný a dostane se opravdu všude. Začínáme brousit podlahu hrubým brusným papírem a výkonnou bruskou. V této etapě můžeme odstranit starý lak, nátěr, ale i nečistoty. Je to velmi důležité, protože takto ošetřenou podlahu můžeme renovovat dál. Objevíme – li mezery a to nejen mezi jednotlivými parketovými díly, nebo různé prohlubně, je potřeba všechny tyto nedostatky odstranit. To můžeme provést speciálním tmelem, který je určený pro tyto účely. Tento tmel můžeme nanášet nejen pouze na postižená místa na podlaze, ale také celoplošně. Po důkladném zaschnutí je nutné podlahu opět vybrousit. Jemný brusný papír nám k tomu pomůže. Pro špatně dostupná místa i rohy místnosti můžeme při renovaci podlah použít ruční brusku, která zastane stejně dobrou práci, jako ta velká. Hladký a rovný povrch podlahy je pak připravený k poslední fázi renovace podlah, k povrchové úpravě.

Povrchová úprava parket

Lakování, olejování nebo voskování. Všechny tyto povrchové úpravy jsou pro dřevěné parkety vhodným ochranným filmem. Nejenže nám pak parkety budou sloužit daleko delší dobu, ale nemusíme se tolik obávat mechanického poškození. Lakování patří k těm častějším úpravám. Na trhu dnes najdeme i laky, které mají určitý odstín a pokud bychom chtěli ve svém bytě například tmavší odstín podlahy, ale přitom jí zachovat originalitu, můžeme zvolit právě lak. Nanáší se zhruba ve třech vrstvách a plné zatížení podlahy je možné až po několika dnech.

 

 

 

 

 

Orientační ceník

Kanceláře od 1500 Kč
Byty od 1500 Kč

kompletní ceník

Pár rad a Typů jak vám pomoci

Před stěhováním kanceláře si rozvrhněte kam se umístí vybavení a nábytek v nových prostorách.

Také si sepište seznam, co se bude stěhovat a co se zanechá na místě pro snadnější stěhování.
Zavolejte na naši firmu a objednejte si zdarma technika na prohlídku, taktéž můžete telefonicky si nechat udělat předběžnou kalkulaci